Sweet Scribe

Un forum de fanfiction, proza si arta, pentru cei pasionati de acestea.

AcasaAcasa  FAQFAQ  CautareCautare  MembriMembri  GrupuriGrupuri  InregistrareInregistrare  ConectareConectare  

Distribuiţi | 

Ultima Melodie. :)

In jos 
AutorMesaj
BBy
Newbie

Data de inscriere : 03/01/2010

MesajSubiect: Ultima Melodie. :)   Sam Ian 09, 2010 8:12 pm

http://i50.tinypic.com/2zizyxg.jpg
Nu mi se pare ca este important felul in care dansezi cand auzi o melodie. Mi se pare importanta melodia pe care dansezi.

Capitolul 1

Era inca una din acele dimineti tensionate, in care simteai ca norii de pe cer se aproprie tot mai tare de asfalt. Era ultima zi de vara. In jurul orei 17 am parasit casa. Inainte am avut mici ezitari, insa am trecut peste. Eram in statia de autobuz, rabdand vantul ce'mi muta siuvitele dintr'o parte'n alta. Insfarsit, autobuzul sosise. Am urcat. Era foarte pustiu inauntru. Erau doar 2 femei si un pusti. Un pusti pe care nu'l mai vazusem pana acum. Avea niste ochi mari si bulbucati ce ma priveau insistent. In secunda in care m'am asezat pe scaun, acesta s'a apropriat de mine. Incercand sa evit orice contact cu el, mi'am pus castile'n urechi. Facand un pas inainte s'a pierdut in ultima banca a autobuzului.
-Hei Bella. Ai ajuns la tanc. Intram in direct in exact 7 minute.
Exact. Job'ul meu pe perioada vacantei de vara era radio'ul. Prezentam o emisiune in care era un program de consolare a adolescentilor. Insa eu nu'mi dadeam seama ca eu trebuia sa fiu cea consolata.. Oricum, decisem sa inchei azi orice comunicare cu postul de radio FlyZu.
-Buna, suntem din nou alaturi de voi, in ultima zi de vacanta, aici Mark Leen si Bella Cellino. Bella cum te simti stiind ca maine este prima zi de scoala?
-Bine, sincer imi e greu ca trebuie sa inchei astazi orice legatura cu radio FlyZu.
-Cum? Bella, glumesti!
-Nu Mark. Si acum pentru ca nu'mi plac despartirile, pentru toti adolescentii, melodia Jump Baby, dupa care o sa asteptam telefoanele voastre.
................
In sfarsit, am ajuns acasa. Mi'a fost greu sa renunt la postul de radio.. Insa asa trebuia sa fie. M'am asezat pe pat, deschizandu'mi laptop'ul. Intre timp imi sunase telefonul. N'am auzit asa ca am sunat inapoi. Era mama. Mi'a spus sa fac ordine in casa, pentru ca vom avea musafiri. Am facut intocmai.. Insa.. Cine aveau sa fie musafirii?

Am pus doar link-ul pozei :) pentru a nu deforma pagina. Admin
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
Supersonic.
Kid

Varsta : 22
Localizare : Satu Mare

MesajSubiect: Re: Ultima Melodie. :)   Dum Ian 10, 2010 12:30 pm

e interesant:) next repedeee:))
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://www.hi5.com/friend/p207103380--alexandra--html
BBy
Newbie

MesajSubiect: Re: Ultima Melodie. :)   Mar Ian 12, 2010 6:25 pm

^^ as vrea un admin daca poate. sa stearga acest topic.
am sa refac topicul.
fiindca am schimbat povestirea. :).
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului
ăăă.Bubu aia mică.
Ruler

Data de inscriere : 31/12/2009
Varsta : 22
Localizare : Oriunde,numai nu in Romania^Undeva unde irealul exista si tutunul nu dauneaza:]

MesajSubiect: Re: Ultima Melodie. :)   Mier Ian 13, 2010 8:21 am

Topic închis si trimis la arhivă la cererea autoarei:).

Inocenţaツ
Poate zambesc prea mult,
Poate nu stiu sa ascult..
Dar de ce va uitati la mine?
Nici eu nu mai stiu ce-i bine!

I`m a little devil>:).
Sus In jos
Vezi profilul utilizatorului http://paramore-romania.forumhit.ro
Crom.
Painful Artist

Data de inscriere : 17/12/2009

MesajSubiect: Re: Ultima Melodie. :)   Mier Ian 13, 2010 10:08 am

De-acum inainte, ganditi-va de 2 ori inainte de a posta un fic.

MesajSubiect: Re: Ultima Melodie. :)   

Sus In jos

Ultima Melodie. :)
Sus 
Pagina 1 din 1

Permisiunile acestui forum:Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum
Sweet Scribe :: Arhiva :: Arhiva-
Mergi direct la: